Bilge Yazarlar Paneli – Bayburt Üniversitesi

Bilge Yazarlar Paneli Gerçekleştirildi.

Bayburt Üniversitesi tarafından düzenlenen 5.Dede Korkut Bilim, Kültür, Sanat ve Spor Şenlikleri kapsamında ‘Bilge Yazarlar Paneli’ başlıklı bir panel gerçekleştirildi. “Tarih ve Dil” temalı panelin moderatörlüğü ASBÜ İslami İlimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Selçuk Coşkun tarafından yapıldı. Panelde Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Musa Kazım Arıcan, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ali Osman Kurt ve TYB Onursal Başkanı D. Mehmet Doğan konuşmacı olarak yer aldı.

Prof. Dr. Coşkun’un selamlama konuşması ile başlayan panelde Mehmet Doğan “Dede Korkut ve Bayburt”, Prof. Dr. Musa Kazım Arıcan “Türkçe Bilim Dilinin İmkanı Üzerine Felsefi Bir Değer” ve Prof. Dr. Ali Osman Kurt ise “Din Dilinin Sosyo-Kültürel Hayata Etkileri” konularında katılımcılara bilgi paylaşımında bulundu.

Panel sonunda, Bayburt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mutlu Türkmen tarafından,ASBÜ Rektörü Prof. Dr. Musa Kazım Arıcan’a, Bayburt Üniversitesi Genel Sekreteri Nazmi Karabulut tarafından ASBÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ali Osman Kurt’a, Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu Başkan Yardımcısı Dr. Zeki Eraslan tarafından ASBÜ İslami İlimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Selçuk Coşkun’a ve Bayburt Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Eski Dekanı Prof. Dr. Nasrullah Hacımüftüoğlu tarafından ise Türkiye Yazarlar Birliği Onursal Başkanı D. Mehmet Doğan’a teşekkür belgesi ve hediye takdim edilerek program sona erdi.